Ana Sayfa Genel Bir Veteriner Hekimin Kaleminden 

Bir Veteriner Hekimin Kaleminden 

111
0
Paylaş
veteriner hekim kimdir

Bugün diğer günler gibi başlamadı , çok geç uyandım. Sebebi çok basit , hem beyin , hem vücut artık çok yorgun. Kısacası insanı insan yapan duygulara biz veteriner hekimlerde sahibiz . Her insan gibi beyin kendini yenilemek vücut ise dinlenmek istiyor.
Bu gayet insancıl duygular içerisinde bir veteriner hekim beyin ve vücut yorgunluğundan uyuya kaldığında neler olabileceğine dair bu yazım.
Evin kapısı güm güm güm ….. O uyku sersemliğiyle kapıya yöneldiğimde , kapıda personelim . Birine bir şey mi oldu ? Ben uyurken savaş mı koptu ? Hayır , hasta sahipleri bekliyor. Peki hemen geliyorum. Ve yolda iki cümle konuşuyoruz. Sabah 9:00 – Sabah 11:00 arası uyuyarak koptuğum hayat süresinde tam 36 cevapsız cağrı , merak edenler ve hasta sahipleri ,elbette gayet normal.
Oysa ki klinik olarak Randevulu çalışıyoruz ve iş yerimiz bir sabit hatta sahip ama olabilir cepten ulaşmak istenebilir. Kimler geldi ? 3 hastamız var , 2 si bekliyor bir tanesi başka kliniğe yönlendirildi durum acildi. Güzel doğrusunu yapmışsınız.
Bekleyen ilk hastamız ,merhabalar kedimize karma aşı için geldik. Genel muayenemiz yapılır aşı uygunluğu için ve aşı uygulanır . İç parazit tedavisini belediye de yaptırdım der , biz ise yorumsuz kalırız..Kuduz aşısını anlarımda belediyenin iç parazit uygulamasına aklım ermez. 2. Hastamız gelir , bir sokak kedisi , binlerce soruyu , en temel şeklinde cevaplarız , sokak hayvanlarına yardımcı olduğumuzu bilirler ama yine de az yada çok masraf yapılmasın diye belediyeye yönlendiririz. Gelen yanıt asla belediyeye götürmem , peki ama neden ? Ölüyorlar….
Sokak hayvanları kliniklere , sahipli hayvanlar belediyelere . İş karışık gibi gelir ama çözümsüz değildir.
Ve ardından bir hastamız sevimli bir French Bulldog , tüm negatifliğimizi alır ve günün tebessüm ile geçmesini sağlar .
Sonuç mu , veteriner hekimler de insandır ve her insan gibi dinlenmeye ihtiyacı vardır . Dinlenmeye vakit bulamadığımız da ise böyle 2 saatlik gecikmeler olabilir ve bugünde ölmedik deriz……

 

İlker Örkmez

Veteriner Hekim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here