Ana Sayfa Kedi Hastalıkları Kediler’de Böbrek Yetmezliği

Kediler’de Böbrek Yetmezliği

199
0
Paylaş
Kedi

 

Böbreklerde vücuttaki işe yaramaz ya da Zararlı maddelerin atılımını A.Ş. Vücudun elektrolit dengesini sağlayan nefronlar bulunur. Bu nefronların Işlevlerini yitirmesi, elektrolit dengesinin bozulmasına A.Ş. Zararlı maddelerin vücutta birikmesine yol açar A.Ş. böbreklerin filtreleyemediği atık maddeler NEDENİYLE vücut zehirlenmeye baslar. Böbrek harabiyetine Bağlı Olarak elektrolit dengesizliği, anemi A.Ş. yüksek tansiyon Sorunları da Ortaya çıkabilir.
Böbrekler vücutta başlıca dört görevi Yerine getirirler:
* Vücuttaki Zararlı / gereksiz maddelerin atılımını sağlamak (örneğin üre kreatinin ve),
* Elektrolit dengesini, yani potasyum, Kalsiyum, fosfor, sodyum dengesini sağlamak,
* Kemik iliğinin alyuvar üretmesini sağlayan eritropoyetini üretmek,
* Kan basıncını Kontrol eden Bir enzim Olan renini üretmek.
 Kediler'de Böbrek Yetmezliği
Kronik Böbrek Yetmezliği A.Ş. Akut
Böbrek yetmezliği kronik ya da akut Olabilir. Kronik böbrek yetmezliği geriye dönüşü olmayan Bir böbrek harabiyetidir. Kediler böbrek yetmezliğinin ilk safhalarında belirgin Bir semptom göstermediklerinden, hastalık çoğunlukla ancak ileri safhalarda,% böbreklerin 70’i işlevini Yerine getiremez hale geldiginde fark edilir. Bu nedenle ansızın Ortaya çıkmış gibi Görünen semptomların Altında Çoğu zaman ilerlemiş kronik böbrek yetmezliği yatar. Akut böbrek yetmezliğinin başlıca nedenleri idrar Yollarında tıkanıklık, enfeksiyon, travma ya da zehirlenmedir (En Şık rastlanan, antifrizlerde Bulunan etilen Glikol zehirlenmesidir). Akut böbrek yetmezliği oğlu Dereceli, ciddi Bir durumdur A.Ş. derhal veteriner hekim müdahalesi sağlanmadığı takdirde Ölümle sonuçlanabilir. Zamanında teşhis Yoğun tedaviyle akut böbrek yetmezliğini yenmek ziyaretinde dönmelerini sağlamak mümkündür, normal Işlevlerine böbreklerin ve.
 Yaşa Bağlı Böbrek Harabiyeti
Kronik böbrek yetmezliği ileri yaştaki kedilerin ölüm nedenleri Arasında ilk sıralardadır. Eger kediniz yedi yaş Veya üzerindeyse normal OLUP olmadığını anlamaya yarayan Kan fonksiyonlarının her yıl böbrek idrar tahlillerini yaptırmalı Kan basıncını ölçtürmelisiniz STI. Erken, teşhis Uygun’un Bir beslenme Biçimi ziyaretinde Yeterli su Tüketimi ile böbrek yetmezliği Olan Bir Kedi uzun Süre mutlu ettik hareketli Bir Yaşam sürebilir.
Kronik Böbrek Yetmezliğinin Nedenleri
Kronik böbrek yetmezliğine yol açan faktörler Arasında yaş, Kalıtım, Çevre Koşulları enfeksiyonlar sayılabilir ettik. Oğlu yillarda yüksek tansiyon, düşük potasyum Seviyesi, asitlendirici madde içeren mamalarla beslenme VE DIŞ-dişeti hastalıklarının da kronik böbrek yetmezliğinde rol oynadığı düşünülmektedir. Yapılan Araştırmalar Bazi kedi cinslerinin (Maine Coon, Habeş kedisi, Siyam, Rus Mavi, Birmanya Balinese A.Ş.) kronik böbrek yetmezliğine daha yatkın oldugunu göstermiştir. Kronik Yetmezliği Böbrek onu yaşta Ortaya çıkabilmesine Rağmen, ileri yaşlarda daha Sık Görülür. Kronik böbrek yetmezliğinin tek Bir nedeni olmadigi İçin, korunma Amaçlı Bir Yöntem de önermek mumkun Değildir. Yine de İstatistiksel Araştırmalar bu Yönde Yararlı Olabilecek Bazi Bilgiler sunmaktadır.Plakalı.

Kronik Böbrek Yetmezliği Belirtileri

Kronik böbrek yetmezliği tanısı ancak Klinik testler sonucunda konulabilir. Bununla Birlikte, hastalığa İşaret eden bazi semptomlar görüldüğü takdirde derhal veteriner Hekime başvurulmalı gegbekli testlerin Yapılması sağlanmalıdır ettik. çok şık ettik Tüketimi En Şık Görülen belirtiler aşırı su A.Ş. bol miktarda idrar yapmadır. Hastalık ilerledikçe bu belirtilere iştahsızlık, mide bulantısı, kusma, kilo Kaybı, tüylerde matlaşma aşırı tüy dökme eşlik eder ettik. Böbrek kapasitesinin% 30’u hayati fonksiyonların Yerine getirilmesi Için Yeterli olduğundan, hastalık çoğunlukla böbrek harabiyeti% 70lere vardığında fark edilir. Bu nedenle ilk belirtiler gözlemlendiği anda veteriner Hekime başvurmak ettik tedaviye Başlamak hayati importance taşır.
Teşhis Bakım A.Ş. Kronik böbrek yetmezliğiyle Benzer belirtiler gösteren pek çok Başka hastalık oldugu icin hastalığın teşhis edilebilmesinin tek yolu gegbekli testlerin yapılmasıdır. Kronik böbrek yetmezliğini geriye Döndürmek ya da Tamamen iyileştirmek olanaksız olsa da, böbreklerdeki Çalışır DURUMDA Olan nefronların Üzerindeki Yükü hafifletmeye Yönelik tedavilerle hasta ömrü Önemli ölçüde uzatılabilir. Erken teşhis ettik doğru Tedavi (Uygun Bir beslenme Biçimi bu tedaviye eşlik etmelidir) böbrek yetmezliği Olan Bir kedinin Ömrünü uzatmak yaşam kalitesini yukseltmek Açısından oğul Dereceli Önemlidir ettik.

– See more at: http://www.tvhtp.com/kedilerde-bobrek-yetmezligi#sthash.sEYhrrht.dpuf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here