Ana Sayfa Genel PAPSİ VETERİNER POLİKLİNİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

PAPSİ VETERİNER POLİKLİNİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

847
0
Paylaş
Kamuoyunun Dikkatine

24.03.2016 Cuma günü saat 13:30 sularında Zafer Tilki adlı şahıs tarafından polikliniğimize kanadı kırık şüphesi ile getirilen kulaklı orman baykuşunun muayenesi Veteriner Hekimi Dilara Tezel tarafından gerçekleştirilmiş, muayenesinde uzun süre yetersiz beslenme sonucu letarjik pozisyonda olduğu ve vücut ısısının düşük olduğu gerekçesiyle yoğun bakım küvezine alınıp, ısısının yükseltilmesine ve sonda yardımı ile beslenmesine karar vermiştir.
Hastanın yaban hayvanı olması sebebi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Veteriner Hekim Esra Dağlı’ya bildirimi yapılmış ve kendisinin direktifiyle hastanın düşük ısısı nedeniyle karşılıklı olarak transferinin iyileştikten sonra yapılmasına karar verilmiştir. Bu durum baykuşu getiren şahıs Zafer Tilki ile paylaşılmıştır. Veteriner Hekim Dilara Tezel tarafından Bakanlık direktifi ile tedavi süreci başlatılmıştır.
26.03.2016 Pazar günü ise Behnan adlı şahıs tarafından polikliniğimiz aranmış ve baykuşu kendisi tarafından teslim almak istediğini iletmiştir. Veteriner Hekim Dilara Tezel tarafından tedavi bitiminde baykuşun Bakanlığa teslim edileceği kendisine iletilince, Patronunun Yağmur Aşık olduğunu ve kendisine bu durumu açıklayamadığını bu nedenle durumun Yağmur Aşık’a telefonla açıklanmasını istemiştir. Behnan adlı şahıs tarafında verilen telefon numarası aranarak Yağmur Aşık’a durum açıklanmış, tedavi süreci bitiminde bakanlık yetkililerinin baykuşu teslim alacağını, tedavi bitene kadar polikliniğimizde istediği zaman görebileceği iletilmiştir.Yağmur Aşık ise ‘ kuş benim kuşum, bana sordunuz mu da bakanlığa haber veriyorsunuz?,bakan mı bakacak kuşa?,orayı başınıza yıkar, seni mesleğinden ederim, kuşun kılına dokunanı yakarım,seni sakat bıraktırır, orayı kapattırırım, geliyorum şimdi oraya’ şeklindeki hakaretamiz ve tehdit içerikli beyanları ile iletişimi sonlandırmıştır. Polikliniğimiz bünyesinde çalışan Veteriner Hekim Dilara Tezel’in durumu klinik yöneticilerimize izah etmesi ve onayını alması ile ivedilikle bakanlık yetkilileriyle tekrar iletişime geçilerek baykuşun can güvenliğinin kalmadığını ve baykuşu bulduğunu iddia eden şahsın polikliniğe baykuşu almaya geleceğini ,bu nedenle ivedi şekilde nakil işlemlerinin başlatılmasını talep etmiştir. Sonrasında ise basından da takip edildiği üzere Yağmur Aşık’ın yanında polikliniğe iki erkek ile beraber girip o anda danışmada bulunan Veteriner Hekim Berkay Güven’e hakaret etmesi yanındaki erkeklerden Berkay Güven’in vurulmasını istemesi ve merdivenlerden aşağı inmekte olan Dilara Tezel’i önce boynundan sonra saçından darp etmesi ve en sonunda karnından tekmelemesi ve hasta sahipleri tarafından korunmaya çalışılan hekimimizin yüzüne karşı darp etmek şeklinde devam etmiştir. Arbede sonrası Dilara Tezel can güvenliği nedeniyle üst katta bekletilmiş,Yağmur Aşık dışarı çıkarılmıştır. Polisin tarafları hastaneye götürmesi üzerine Yağmur Aşık’ın çalışanı olan pek çok kişi polikliniğimize gelmiş ve o esnada bakanlıktan baykuşu teslim almaya gelen yetkili baskı altında kalmıştır. Nitekim baykuş nihayetinde bakanlığa teslim tutanağı ile ulaştırılmıştır. Tüm bu görüntüler öncesi, sırası ve sonrası kamera kayıtlarıyla elimizde mevcuttur. Polikliniğimiz adli yolları takip etme taraftarıdır.
Papsi Veteriner Polikliniği hekimi Dilara Tezel’in tek amacı yaban hayvanı olan kulaklı orman baykuşunun özgür ve kendi populasyonunun yüksek olduğu bir bölgeye ulaşabilmesidir, bunu da gerçekleştirmek adına zorlu bir süreci tamamlamıştır. Polikliniğimiz adına bünyemizde Egzotik Hayvanlar ve Homeopati alanındaki çalışmaları yürüten Veteriner Hekim Dilara Tezel’e mesleki sorumluluğunu yerine getirdiği ve bu süreçte sakin kalıp adli süreci takip ettiği için teşekkür ederiz. Kendisi bildirmeseydi suç işlemiş olacaktı. Bakanlığa bildirimde bulunduğu için akıl almaz hakaret, tehdit ve darpa maruz kalmış olsa da yinede kanunlara riayet etmiştir. Hekimlerimiz Dilara Tezel ve Berkay Güven’e karşı yürütülmüş psikolojik ve fiziksel saldırıyı kınıyor ve sonuna kadar takipçisi olduğumuzu bildiriyoruz.
Polikliniğimiz ve hekimlerimiz ‘karaborsada satış yapmak’ ve benzeri ifadelerle aynı cümle içerisinde yer almakta ve Yağmur Aşık tarafından türlü türlü iddialarla karşılaşsa da gerek kamuoyu gerekse de Yağmur Aşık bunların gerçek olmadığını , kendisinin çok büyük bir suç işlediğinin farkına varmasıyla olaydan sekiz saat sonra ortaya atılmış iddialar olduğunu anlamakta ve bilmektedirler. Zira izlenmekte olan polikliniğimizin kapısı önündeki çirkin sahnelerde dahi Yağmur Aşık , ‘hanımefendi size teslim edemem, yasal prosedür bu, diyo bana senin kız arkadaşın, bakan mı bakacakmış baykuşa?’ şeklinde ifadelerde bulunarak ne beş bin türk lirası gibi bir satıştan bahsetmekte ne de hekimimizin söylediklerinde ahlaka aykırı bir durum olduğundan bahsetmektedir. Kendisinin zoruna gitmiş olan hususlar nedeniyle Hekimlerimize ve Polikliniğimize yapmış olduğu saldırıların hepsi için yasal tüm haklarımızı kullanmakta olduğumuzu bu süreçte hiç bir desteğini bizden eksik etmeyen tüm hasta sahiplerimize, meslektaşlarımıza, meslek odalarına ve kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

SORUMLU VETERİNER HEKİMİ
TİMUR ERGİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here