Ana Sayfa Haberler Sevimli Sıpa Maskot Oldu

Sevimli Sıpa Maskot Oldu

50
1
Paylaş

Kocaeli’nde otomobilin çarptığı 20 günlük sıpa, mahallenin maskotu olunca fotoğraf çektirmek isteyenler adeta birbirleri ile yarışıyor.

Kocaeli’nde yeni doğan bir sıpaya otomobil çarptı. Otomobil sahibi, çarptığı sıpayı hemen İzmit ilçesindeki bir veteriner kliniğine getirdi. Veteriner Hekimi Ejder Dalkıç tarafından ilk müdahalesi gerçekleştirilen sıpa, tedaviye alındı.

 

“TOPUK EKLEMİNDE YARASI VARDI”

Operasyon ve yaşanan süreç ile ilgili açıklama yapan Veteriner Hekimi Ejder Dalkıç, “Hastamız 20 günlük sıpa. Yaklaşık 20 gündür bizde tedavi görüyor. Trafik kazası neticesi, topuk ekleminde bir yarası vardı. Aynı zamanda büyüme plağında ayrılma vardı. Biz buna ilk müdahalesi yaptıktan sonra, iki günde bir pansuman yaparak, yaklaşık olarak 15 santimetrelik bir açık arayı, şu ana kadar iki santime indirebildik. Yaklaşık bir 10 günlük süre zarfında komple kapanmasını öngörüyoruz. Tamamen iyileşmesi iki aylık bir rehabilitasyon sürecinden sonra başlayacak” dedi.

TAMAMEN İYİLEŞİRSE TARİHE GEÇECEK

Sıpanın küçük olmasının kendileri için bir avantaj olduğunu ifade eden Dalkıç, “İlk defa böyle bir operasyonu deniyoruz. Esnaf arkadaşların çok büyük desteği var. Maskotumuz haline geldi. Bütün esnaf bize her gün süt yardımı yapıyor. Günde çok kişi selfie çekiyor. Çok sevimli olduğu için tüm tedavi masraflarını kendimiz üstlendik. Aynı zamanda kliniğimize ulaştıran arkadaşa da çok teşekkür ediyoruz. Ameliyatında ilk defa titanyum U çivi kullandık. İsmini Shrek koyduk. Umarım onun gibi olur” diye konuştu.

BİBERONLA SÜT İÇİYOR

Mahallenin maskotu olan minik sıpa, günde yaklaşık 5-6 litre süt içiyor. Veteriner Kliniği çalışanları tarafından biberon ile beslenen sıpa, orta refüjde bulunan yeşil alanda gününü geçiriyor. Yoldan geçenler ise minik sıpa ile fotoğraf çektirmek için birbirleri ile yarışıyor. Otomobilleri ile ilerleyen sürücüler, sıpayı fark edince durarak cep telefonlarına sarılıyor. Sıpanın sosyal paylaşım sitesindeki fotoğraflarını görenler ise kliniğe gelerek, ‘Shrek’i hediye yağmuruna tutuyor.

 

Ejder Dalkıç

Veteriner Hekim

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here